Oszut allegro - panzerproject

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#46 2009-01-29 16:59:03

jolkach2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam ponownie...


qbikos napisał:

... Na policję wybieram się po zakończeniu pracy. Jestem już przygotowana. Zrobiłam sobie printscreena z wygranych aukcji i wydrukowałam potwierdzenie zrealizowanego na rzecz panzerprojecta przelewu.

Bardzo ładnie, nie chodziło mi o to, by w jednej sekundzie Pani się poderwała, tylko żeby w ogóle Pani cos zrobiła. I tu jest sukces


qbikos napisał:

Nawiązując do rzeczonej chronologii zwracania pieniędzy, o której w liście do innego użytkownika, wspomniał panzer... - to też by się nie do końca zgadzało, bo Pani wpłaciła później i już ma a ja wcześniej i jeszcze nie...
Nie został wylosowany mój szczęśliwy numerek?? No jakoś fakty są przeciwko panu Boczkowskiemu i coraz trudniej znaleźć jakiś argument/f, który zrehabilitowałby w najmniejszym stopniu tę postać.

Nie wiem, jaką chronologią posługuje się pan Boczkowski i czy losuje szczęśliwe numerki, może dlatego, że nim nie jestem.


Życzę sukcesu
Monika

Offline

 

#47 2009-01-29 17:16:23

pharmafilm

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam Szanownych Państwa.

Podobnie jak Państwo jestem poszkodowanym w tej sprawie. Przeczytałem większość postów i zastanawiam się do czego ta rozmowa zmierza. Może nie powinienem się wtrącać, ale przecież nie chodzi tutaj o spór poszkodowanych, ale o "oszustwo" Panzerprojecta. Pamiętajmy proszę wszyscy o tym i nawzajem sobie pomagajmy.

Pozdrawiam

Offline

 

#48 2009-01-29 19:57:35

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Drogie Panie,

Jako administrator (jak i poszkodowany uzytkownik ktory sie podpisuje takze loginem z allegro przyp. wiktor_pruszkow [2 negatywy wystawione i 1 pozytyw i jeden w zanadrzu]) pocialem Wasze klotnie bo nie o to chodzi. Netykieta przede wszystkim i poszanowanie dla 2 osoby.

W kwesti zwracanych pieniedzy, moja wplata poszla 11 grudnia wiec "prawie" na samym poczatku grudnia, kiedy to jeszce panzerproject normalnie dzialal. I PIENIADZE ZOSTALY MI ZWROCONE. Jesli ktokolwiek snuje jakies domysly nt. podstawiania osób to niech wysle chocby do mnie wiadomosc poprzez formularz allegro chetnie przywitam sie tamtą drogą !

Nasze próby OBRONY Panzerprojecta to raczej uspakajanie zdenerwowanych, czujacych sie osuzkanych osób. Cóż, to tylko forum i przekonującego dowodu na to ze pieniadze zostaly zwrocone nie mam, ale wystarczy poczytac komentarze.

Cel jaki przyswiecal mi przy zakladaniu tego forum byl taki aby dowiedziec sie w jaki sposób odzzyskac pieniadze. Ja swoje (tak jak kilku innych uzytkowników forum) pieniadze odzyskalismy. Mimo to dalej tu jestem i obserwuje sprawe.  Ale prosze bez klotni bo bede (znowu) usuwal bądz edytował posty.

Pozdrawiam

Offline

 

#49 2009-01-30 09:58:00

evanescence

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

hmmm ja tez zostalem 'oszukany' otrzymalem maila od panzerproject o calym zajciu i byl;em bardzo wyrozumialy napisalem, ze wszystko rozumiem tylko bardzo bym prosil o napisanie choc przyblizonej daty zwrotu pieniazkow... i po kilku mailach nadal nic... ehhh sam nie wiem co o tym wszystkim myslec ... jeszcze jestem cierpliwy pomimo czekania juz ponad miesiac... zobaczymy poczekam jeszcze jakies czas... ale nie popadajmy w paranoje i nie kazmy ludziom czekac pol roku na zwrot pieniazkow...

Offline

 

#50 2009-01-30 17:57:37

Hettum-17

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Wysłałem kolejny email do panzerproject prosząc o zwrot pieniędzy lub przynajmniej kontakt. CISZA!!! Może nie mam szczęscia ??? Przecież nie chcę za wszelką cenę  ścigać tego człowieka. Zgromadzone materiały przesłałem do prokuratury rejonowej w Rzeszowie, może to zmobilizuje go do działania. Najgorsze jest jednak to, że straciłem zaufanie do zakupów na Allegro, choć przed tą sprawą kupowałem często, niejednokrotnie za dużo większe pieniądze. I co dalej ???

Offline

 

#51 2009-01-31 09:27:46

silentfish

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-31
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam, jestem w podobnej sytuacji jak większość wypowiadających się, z tym że kwota którą przelałem oszustowi to ponad 200zł. Od poniedziałku zaczynam działać, najpierw negatyw, później policja, no i wreszcie program ochrony kupujących.

Edit:

Dziś otrzymałem wiadomość że sprzedawca zwrócił mi pieniądze, ponieważ jedynie w ten sposób może zakończyć transakcję i rzeczywiście, kwota na moim koncie powiększyła się o 208zł. W związku z tym, cofam "oszusta" i życzę wszystkim podobnego rozwiązania.

Ostatnio edytowany przez silentfish (2009-02-02 13:57:46)

Offline

 

#52 2009-02-02 14:06:23

szysza18

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

No proszę! Widziałam ogrom negatywów na allegro dla tego oszusta ale sądziłam, że tyle osób postanowi zrobić z tym porządek. Zazwyczaj z braku czasu i chęci ludzie rezygnują. Ja także zgłosiłam sprawę na policję, po tym co przeczytałam w komentarzach i na tym forum. Wszystko jest w toku. Czy pieniądze odzyskam - nie wiem, ale pewna jestem że ten pan za to zapłaci surową karę!

Offline

 

#53 2009-02-02 20:01:00

Maciejlec

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

A ja chciałbym zwrócić uwagę na inną rzecz - Panzerprojekt ciągle się loguje na swój profil z Allegro. Nie jest to zachowanie typowego oszusta i na pewno pozwala (jeżeli Allegro to robi) śledzić adres IP, z którego jest logowanie, a dalej łatwo już trafić pod adres, z którego się łączy do sieci.

Druga sprawa - ja zapłaciłem za płyty poprzez płatności Allegro - czyli Panzerprojekt nie ma mojego numeru konta. Czy ktoś jest w podeobnej sytuacji co ja i dostał zwrot pieniędzy?

Generalnie podobnie jak u większości - brak odpowiedzi na e-maile, telefon nie odbiera. Czekam jeszcze tydzień, dwa i idę na policję.

Pozdrawiam
MaciejLec

Ostatnio edytowany przez Maciejlec (2009-02-02 20:02:13)

Offline

 

#54 2009-02-04 17:16:08

gabrusza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam, moja historia jest bardzo podobna - wylicytowałam, zapłaciłam i cisza... Staram się być cierpliwa, bo wierzę, że sprzedawca rzeczywiście ma kłopoty, ale od kilku dni nurtuje mnie pytanie: czy są osoby, które bez zgłaszania sprawy na policję otrzymały zwrot pieniędzy?

Pozdrawiam

Offline

 

#55 2009-02-06 10:41:44

nordynka2

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

gabrusza napisał:

Witam, moja historia jest bardzo podobna - wylicytowałam, zapłaciłam i cisza... Staram się być cierpliwa, bo wierzę, że sprzedawca rzeczywiście ma kłopoty, ale od kilku dni nurtuje mnie pytanie: czy są osoby, które bez zgłaszania sprawy na policję otrzymały zwrot pieniędzy?

Otóż to.

Witam wszystkich
juz raz miałam odpowiedzieć na forum ale mi ucieło post a potem z czasem było krucho.

Historia podobna, wpłata 17 grudnia od tej pory po drugiej stronie cisza, własnie wystawiłam negatyw na allegro, bo juz nie mam niestety cierpliwości. Ja z zasady ufam ludziom, ale jesli mnie ktoś długo i skrzętnie omija to co moge jeszcze zrobić? Mam nadzieję, że jeszcze ten komentarz unieważnię.

I jeszcze jedno - oglądałam wnikliwie komentarze panzerprojecta - bardzo zastanawiające jest to, że aukcje przy komentarzach pozytywnych sa dawno zarchiwizowane i nijak nie można juz ich obejrzeć. A te z negatywów (w tym z mojego z połowy grudnia) sa wciąż do obejrzenia.

I pytanie Gabruszy - czy są osoby którym sie Panzerproject zrehabilitował, bez zgłaszania sprawy na policję?

Offline

 

#56 2009-02-06 17:15:59

jolkach2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Odpowiedź dla Gabruszy i Nordynki:

W mailach wysyłanych zarówno przez strony allegro, jak i bezpośrednio, pisałam mu, że jeżeli w określonym terminie nie dostanę zamówionych płyt lub zwrotu pieniędzy, to zgłoszę sprawę na policję. Nie musiałam już tego jednak robić, ponieważ na dwa dni chyba przed upływem tego mojego "ultimatum" przysłał mi odpowiedź z wyjaśnieniami, a po następnych chyba 10 dniach napisał, że zwrócił mi całą kwotę na konto. I tak rzeczywiście było. Zatem tylko straszyłam go policją, ale ostatecznie nie musiałam zgłaszać sprawy, ponieważ Panzerproject zwrócił pieniądze bez kolejnych ponagleń.

Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania kłopotów
Monika

Offline

 

#57 2009-02-06 17:22:00

nordynka2

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

dziękuję

mam nadzieję, ze się wszystko dobrze skończy

tez pisałam w mailu że zgłaszam się na policję, ale moje maile pozostały bez odpowiedzi

i ja pozdrawiam
Agnieszka

Offline

 

#58 2009-02-06 22:16:19

onemarshal

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam!
Otrzymałem zwrot pieniędzy za wylicytowany box w kwocie 96,90 zł, wysłałem dwa e-maile. do "Panzerproject".
Na pierwszy nie otrzymałem odpowiedzi, natomiast na drugi otrzymałem taką odpowiedz. cyt. "
Właśnie dokonałem wpłaty na konto za zakupiony box dvd niestety mogę tylko zwrócić pieniądze ponieważ obecnie firma jest zawieszona przepraszam że tak długo to trwało i tak właśnie sie to kończy ale nie jestem w stanie nic innego teraz zaproponować
--
Pozdrawiam
Panzerproject" 

Ja nie posiadam konta wszelkie tranzakcie wykonuje za pośrednictwem poczty lub banku zwrot nastąpił na konto z którego dokonywałem transakcji czyli "... ...". Na pewno nie jestem osobą podstawioną jak to jest sugerowane na forum, trzeba zwrócić uwagę na to kiedy był zakup, a kiedy został wystawiony komentarz. Może miałem szczęście .... raczej tak. Jestem drugi raz oszukany na Allegro, za pierwszym razem skończyło się wyrokiem dla gostka, otrzymałem zwrot kasy, miał wybór, czy iść do pierdla za niezastosowanie się do Wyroku Sądu czy zwrot kasy, wybrał pierwsza opcję, zwrócił 50 zeta. Wystawię neutralny komentarz, dostałem zwrot kasy, nie doszło do transakcji, otrzymałem e-maila z informacja o zwrocie kasiory.
Jestem zły, wk... i muszę stwierdzić za za cały bałagan w 99,99 % jest odpowiedzialne Allegro.
Dlaczego?
Sam pisałem do nich w innych podkreślam w innych transakcjach, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - nie będę się rozpisywał o co chodziło, również niedawno zakładałem spór o inną aukcję bez skutku. To ja jestem zasypywany e-mailami z Allego..., jestem tym wrednym..., który ośmielił się im zwróci uwagę lub sprzedającemu. Pisałem do nich i mam na to dowód, że gościu wystawiając przedmioty do transakcji podaje adres do korespondencji po drugiej stronie ulicy gdzie mieszkam, a tam nie ma takiego adresu tylko pusta działka - chyba, że ma ziemiankę ale jej nie widziałem. Około roku jest jak Allegro nie zweryfikowało danych, a osoba taka nie jest zameldowana i nie była. Nie wiem jak on się zarejestrował na Allegro i aktywował konto. Jak ktoś napisał na forum - wszystko jest piękne dopóki na konto Allegro wypływa kasa - reszta ich nie interesuje, - mają schemat do odpowiedzi, który wysyłają naiwnym ale to my kupujący nakręcamy im kasę, a nie sprzedający fakt, że za wystawienie przedmiotu się płaci ale jak nie będzie kupujących to raczej nie będzie sprzedających?
Nie jestem osobą, która w jakiś sposób próbuje usprawiedliwić Krzysztofa B. ale chce zwrócić uwagę, na sposób polityki Allegro może to ktoś przeczyta z kierownictwa Allegro - jak umie czytać. Moim zdaniem po 4-5 bezpośrednich negatywach konto danego użytkownika powinno być zablokowane do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, a nie jak w tej sytuacji prawie dwa miesiące są wystawianie i sprzedawane przedmioty. Również przy założonym sporze (może nie jednym ale np. dwóch) konto powinno być również zablokowane do czasu wyjaśnienia tego sporu. Ja zebrałem całą potrzebną dokumentację do złożenia zawiadomienia czyli: otrzymane e-maile z aukcji, korespondencje do Panzerpoject i kserokopia w moim przypadku dowodu wpłaty dokonana na konto.
Dla mnie sprawa zakończyła się pomyślnie. (Chciałbym jeszcze trafić szóstkę w LOTTO) Wszystkim życzę wytrwałości i powodzenia w dochodzeniu swoich roszczeń.
A to dla nie wtajemniczonych:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Pozdrawiam

Offline

 

#59 2009-02-10 10:04:45

gabrusza

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam,

ja też w mailu wyznaczyłam termin, do którego oczekuję towaru lub informacji, kiedy zostaną zwrócone pieniądze. I cisza. Termin minął w zeszłym tygodniu, a odzewu od Panzerprojekta żadnego... Dodam, że pan ani razu nie pofatygował się, by odpowiedzieć mi na maila (w sumie 4 wiadomości...). Poważnie myślę o policji, ponieważ takie ignorowanie jest nie tylko niegrzeczne, ale zwyczajnie niedopuszczalne...

Pozdrawiam,
gabrusza

Ostatnio edytowany przez gabrusza (2009-02-10 10:05:27)

Offline

 

#60 2009-02-10 21:48:03

pharmafilm

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam.

Ja wysłałem do Panzerprojecta 5 maili. Na żadnego nie dostałem odpowiedzi. W ostatnim wysłałem ultimatum, po upłynięciu którego zgłaszam sprawę na policję. Wszystkim radzę zrobić to samo. Panzerproject z premedytacją oszukał setki Allegrowiczów a jego tłumaczenia na tym forum jak i na Allegro są tylko i wyłącznie grą na czas i liczeniem na to, że spora część oszukanych Allegrowiczów machnie ręką na całą sprawę i nic z nią nie zrobi. Koronnym argumentem na to, że Panzerproject oszukał świadomie ogromną liczbę osób jest to, że już po pojawieniu się rzekomych problemów, nadal przez ponad 1,5 miesiąca wystawiał na Allegro przedmioty mając swiadomość, że nie sfinalizuje tych transakcji. Nie wyslę zakupionych przedmiotów ani nie zwróci pieniędzy. Pozytywne argumenty, które pojawiają się na koncie Panzerprojecta nie muszą byc fikcją. Panzerproject może rzeczywiście realizować część zamówień pokazując w ten sposób przed rzeszą oszukanych Allegrowiczów jak i przed organami ścigania, że ma dobrą wolę rozwiązania problemów. Jeśli chcecie Państwo cokolwiek uzyskać radzę zgłosić sprawę na policję lub w prokuraturze.

Pozdrawiam
pharmafilm

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpogrzebiny.pl Wicie hotele drzwi