Oszut allegro - panzerproject


#31 2009-01-27 14:00:28

kotu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Dzień dobry,
Ciesze sie, ze nie tylko ja otrzymalam pieniadze. Moze w koncu przestana byc na mnie wieszane stada psow (Panie BRAMIN4?). Jolkach2: dziekuje za dobre slowa. 
Zostalam wezwana do odpowiedzi, to wyjasniam:
1. Pisalam do Panzerppejekta 3 maile i oswiadczylam w nich, ze pojde na policje. Powiedzial, ze ich nie czytal, bo nie ma na to czasu.
2. O tym, ze dostalam pieniadze nie informowalam, by kogokolwiek rozzloscic. Nie rozumiem wiec skad tyle nienawisci i zlosliwosci w komentarzach Pana Sapko? Nie moja wina, ze jeszcze Pan nic nie dostal.
4. Waldad: pokazal sie "brak numeru".
5. Dzwonilam, i owszem, na numer podany w Allegro i nikt go nigdy nie odebral.
6. Baha1000 ma racje. Kupilam te same plyty u innego Allegrowicza - i uprzedzono mnie, ze moge czekac. Bo zainteresowanie jest tak duze, ze zakupiony w Allegro towar dopiero dostana z hurtowni.
Pozdrawiam,
PalaszekA
ps. To moje pierwsze i ostatnie forum, na ktorym sie udzielam. Czlowiek chce pomoc, pocieszyc, szam szuka wsparcia, informacji. A zostaje potraktowany jak klamliwy debil. Jesli kogos zle osadzilam, to nalezy mu sie zadoscuczynienie. I dlatego po oskarzeniach uznalam, ze naleza sie Panstwu dobre nowiny, a Panzerowi przeprosiny. To wszystko.

Offline

 

#32 2009-01-27 16:44:12

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Prosze sie nie zrazac. Ja osobiscie sie ciesze z Pani obecnosci gdyz jest to dla mnie swiatelko w tunelu i nadzieja na zwrot pieniedzy.
Trzeba tez zrozumeic rozgoryczenie ludzi potraktowanych w ten a nie inny sposób. Sam sie denerwuje gdyz wplacilem pieniadze okolo 10 grudnia i poza tymi mailami ktore dostali wszyscy nie ma reakcji.

Takze gratuluje sukcesu w sprawie a my czyli cala reszta ciagle czekamy

p.s Swoja droga, to naplywające pozytywy tez o czym świadczą...

Offline

 

#33 2009-01-27 18:02:45

Hettum-17

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Ja wpłaciłem pieniędze 07 i 12 stycznia i jak dotychczas żadnej reakcji. Nie mam pieniędzy, płyt, nie odbiera telefonów, nie odpowiada na emaile.
W ostatnim emailu napisałem, że żadam zwrotu pieniędzy, gdyż płyty kupiłem z innego źródła. Też żadnego odzewu, więc co mam sądzić ??? Oszust czy ofiara ??? Przecież można odpowiedzieć, choćby w jednym zdaniu. Tak jak zapowiadałem, sprawę skierowałm do Priokuratury Rejonowej w Rzeszowie.
A może on losuje, komu zwrócić pieniądze ???

Offline

 

#34 2009-01-27 22:25:50

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam

Dobra informacja. Doslownie przed paromaa minutami otrzymalem informacje o zwrocie pieniedzy na moje konto.
Sprawdzenie salda potwierdziło ze pieniadze zostały zwrócone. Takze informacja dla wszystkich którzy czują sie oszukani. Pieniądze zostaną zwrócone. Kwestia cierpliwości.

pozdrawiam

wiktor_pruszkow

Offline

 

#35 2009-01-28 07:47:41

misiu190

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam, ja tez niestety zostałem oszukany zakupiłem 12 stycznia płyty wpłaciłem pieniązki i do dzis ani towaru ani zwrotu pieniedzy... telefonów Pan Panzerproject nie odbiera a na maile nie odpisuje co robic ??

Offline

 

#36 2009-01-28 10:50:02

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Sugerowalbym sie wstrzymac. Jak widac po komentarzach i po postach na forum w ramach mozliwosci Panzerproject zwraca pieniadze. Takze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.

pozdrawiam

Offline

 

#37 2009-01-28 12:42:21

Agnieszka4469

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

witam

ja rowniez jestem jedna z osob ktore zostaly oszukane przez tego pana.mam nadzieje ze to prawda z jego pracownikiem i jakos uda mi sie odzyskac moje pieniadze.ale prosze aby ktos to skomentowal i napisal czy on na prawde zostal oszukany czy jest to kolejna sciema. 14 stycznia wplacilam pieniadze na konto tego pana i do tej pory nie mam od niego zadnych wiadomosci uwazam ze to nie w porzadku nie powiadomic innych allegrowiczow o swoich klopotach tylko sie ukrywac.

Offline

 

#38 2009-01-28 23:50:28

qbikos

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Problem dotyczy również mnie. Zalicytowałam  na aukcji na koniec listopada. Przelew puściłam przez internet 02.grudnia. Zalicytowany przedmiot miał być prezentem na gwiazdkę. Kilka dni przed świętami postanowiłam skontaktować się telefonicznie ze Sprzedającym. Nie było to łatwe, ale się udało po kilkudziesięciu próbach. Pan był miły, powiedział, że towar wysłał tego samego dnia, kiedy zarejestrował wpłatę na koncie. Prosił o cierpliwość (święta i gorączka z nimi związana - młyn na poczcie itp) i o kontakt zaraz po Nowym Roku w celu zlecenia ponownej wysyłki lub zwrotu pieniędzy na konto - oczywiście zakładając, że do tego czasu zakupiona płyta do mnie nie przyjdzie. Czekałam, wypatrywałam awiza w skrzynce, lecz finalnie - do dnia dzisiejszego, nie doczekałam się. Wstawiłam negatywny komentarz (mój pierwszy i, wciąż mam nadzieję, niesłuszny) i zaczęłam się zastanawiać co dalej zrobić z tym fantem.
Od 05 stycznia br podjęłam, już chyba w setkach trzeba liczyć - tyle było tych prób skontaktowania się telefonicznego ze Sprzedającym. Czasem sygnał był zajęty, więc łudziłam się nadzieją, że któregoś dnia szczęśliwy traf sprawi, że się dodzwonię.
Ja rozumiem, że różne wypadki losowe, z winy naszej lub z powodu osób trzecich mogą doprowadzić do chwilowej niestabilności "allegrowego biznesu", takie rzeczy mają prawo się zdarzyć, ale do licha, chyba należy się klientom jakieś wytłumaczenie. Głupi, krótki mail z informacją, że "sorry, mam kłopoty, proszę o wyrozumiałość i cierpliwość wywiążę się z zobowiązania" by wystarczył. Wystarczyłoby odebrać ten cholerny telefon, nie byłoby tego niesmaku po transakcji za kilkadziesiąt złotych. Lecz w przypadku, kiedy odzewu żadnego nie ma - z urzędu nadaję takiemu człowiekowi tytuł złodzieja i przewalacza. Może i krzywdząco, ale sam sobie winien

Liczę, że w przyszłości sytuacja się wyjaśni a ja unieważnię tego negatywa.

Łączę pozdrowienia
Laura K. (qbikos)

Offline

 

#39 2009-01-28 23:51:45

jolkach2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Pani Agnieszko, mnie i innym osobom Panzerproject zwrócił pieniądze (ja nawet chciałam czekać dłużej na zamówione płyty, ale napisał mi, że nie ma już możliwości tych płyt mi wysłać, zatem zwraca pieniądze). Jak wcześniej napisałam, teraz również powtórzę: uważam, że nie trafiliśmy na oszusta, lecz na człowieka, któremu przydarzył się spory kłopot w interesach. Tak bywa i ja to rozumiem.
Do momentu zawieszenia mu konta na allegro, miał mnóstwo zamówień, setki ludzi wpłaciło mu pieniądze. Jeżeli został okradziony, to zwrot pieniędzy wszystkim może trochę potrwać.
Poważnym mankamentem w tym wszystkim jest bardzo słaby kontakt z nim - na moich kilkanaście maili odpowiedział chyba dopiero po tygodniu, natomiast dodzwonić do niego nie udało mi się w ogóle. Mogę to wytłumaczyć np. tym, że po prostu pracuje nad załatwieniem tych wszystkich zaległości, zamiast tracić czas na odbieranie setek naszych telefonów i odpisywanie na tysiące naszych maili. Aczkolwiek dla nas nie jest to komfortowa sytuacja, bo jak nie ma kontaktu, to nie wiemy z kim mamy do czynienia i się denerwujemy.
Co zrobić? Jak napisał "administrator": uzbroić się w cierpliwość. Jestem przekonana, że otrzyma Pani swoje pieniądze z powrotem lub zamówiony towar. I mam nadzieję, że Panzerproject na przyszłość wyciągnie wnioski i znacznie usprawni obsługę swoich kontrahentów.
Pozdrawiam
Monika

Offline

 

#40 2009-01-29 09:20:43

qbikos

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam

Właśnie dzwoniłam na III Komisariat Policji w Rzeszowie. Chciałam potwierdzić, czy panzerproject rzeczywiście - jak napisał w liście do jednego z użytkowników- został okradziony i zgłosił ten fakt Policji.
Dowiedziałam się, że ten fakt został zgłoszony i owszem, ale na długo po tym jak Sprzedający zaksięgował moją wpłatę na swoim koncie (co miało miejsce 02.grudnia.2008), zatem moja płyta powinna do mnie przyjść.

Zalecono mi zgłoszenie faktu oszustwa w miejscowym komisariacie, ponieważ użytkownik panzerproject, nie jest osobą anonimową, lecz znany jest z imienia i nazwiska.
Chyba dziś to zrobię.

III Komisariat w Rzeszowie poinformował mnie, że odbierają sporo telefonów w tej sprawie, ale nie mają żadnego oficjalnego zgłoszenia.

Chyba nie ma co czekać, moi drodzy, tylko trzeba działać... Każdy z nas stracił po kilkadziesiąt złotych. niby to niewiele, ale Pan Boczkowski uzbierał pokaźną sumkę...

Offline

 

#41 2009-01-29 12:29:21

jolkach2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Uzbierał, albo i nie uzbierał, jeśli został okradziony. To, że zgłosił na policji swoją sprawę na długo po Pani wpłacie, świadczy właśnie o jego prawdomówności. Wszystkie pieniądze zgromadzone na swoim koncie - w tym i Pani wpłata - zostały mu skradzione. Gdyby kradzież nastąpiła wcześniej, niż Pani wpłata, to mógłby od razu oddać Pani wpłatę. Dlaczego nie wysłał Pani towaru? Już ktoś o tym tutaj pisał: należy on do tego typu sprzedających, którzy dopiero po złożeniu oferty przez jakąś osobę na allegro, zamawiają w jakiejś hurtowni, u dystrybutora, a nawet w miejscowym mediamarkcie bodajże, dany towar. Stąd ten poślizg - on zapewne zaraz po Pani wpłacie nie miał w ręku zamówionych przedmiotów. A później - po hipotetycznej kradzieży - nie mógł już tego zrealizować.
Na policję może Pani iść - nie odradzam tego stanowczo, ale proszę sie jeszcze zastanowić: sprawa będzie się ciągnęła conajmniej miesiąc, jeśli nie dłużej, a jestem przekonana, że wcześniej otrzyma Pani od Panzerprojecta zwrot pieniędzy. Ja go tylko postraszyłam policją, dopóki nie miałam z nim żadnego kontaktu. Od kiedy przysłał mi pierwszego maila z wytłumaczeniem, czekałam i doczekałam się po ok. 10 dniach zwrotu pieniędzy. Nic nie ściemniał - jak napisał w mailu, tak zrobił. Według mnie, nie mamy do czynienia z oszustem.

Pozdrawiam
Monika

Offline

 

#42 2009-01-29 12:54:28

qbikos

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Pani Moniko,
biję się z myślami i w sumie to... nie wiem, co myśleć o panu Boczkowskim.
Policjant w III Komisariacie powiedział mi, że owe zgłoszenie kradzieży może stanowić linię obrony dla panzerprojecta. Z osób, które zrealizowały płatności w pierwszych dniach grudnia chyba nikt nie otrzymał towaru ani zwrotu pieniędzy. Chyba, że się mylę... Poza tym, kiedy udało mi sie do tego pana dodzwonić zostałam poinformowana, że TOWAR ZOSTAŁ WYSŁANY 2-go GRUDNIA, więc sorry, ale coś mi tu nie pasuje. Za dużo "zbiegów okoliczności" na raz.

Powtarzam po raz kolejny: chciałabym wierzyć, że panzerproject jest uczciwym Allegrowiczem, który wpadł w tarapaty, bo ktoś wyrządził mu krzywdę. Ale... bądźmy realistami.
No, bo:
w liście, jaki wystosował do któregoś z poszkodowanych napisał, że został okradziony przez człowieka, który POMAGAŁ MU W WYSYŁCE TOWARÓW. I tu powstaje pierwsze pytanie:
Jakim cudem człowiek, który pomaga w wysyłce towarów mógł panu Boczkowskiemu wyczyścić konto z pieniędzy? Z naszych pieniędzy!!
Nie wiem, może źle rozumuję, ale nawet jeśli panzerproject był tak naiwny i udostępnił "pomagierowi" login i hasło do konta, by ten mógł sprawdzać wpływy i przygotowywać wysyłki (zamiast codziennie dawać mu wyciągi na papierze), to chyba nie był aż takim idiotą i nie dał mu dostępu do jednorazowych kodów do transakcji, co? I nie wydaje mi się, żeby pomocnik panzerprojecta był aż takim hackerem, żeby bez jednorazowych kodów do transakcji "obszedł" zabezpieczenia" i przelał pieniądze (nasze pieniądze) na jakieś tam konto, nie będące kontem panzerprojecta. Zawsze można też skorzystać z bankomatu, ale nie wydaje mi się, żeby pan Boczkowski dał do ręki  swojemu pomocnikowi kartę do bankomatu z PINem.

Tak więc... po głębszej analizie cała sprawa coraz bardziej, że się tak wyrażę, śmierdzi.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Laura (qbikos)

Offline

 

#43 2009-01-29 13:08:41

123_zwróce_ci_albo_nie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam wszystkich!
też zostałem oszukany, sprawe zgłosiłem na policji, nie ma na co czekać.
sprawa śmierdzi jak cholera, tłumaczenia panzerprojecta są mętne i niespójne, działania podobnie.
zgadzam sie z Tobą qbikos !


ja radze tylko jedną drogę - 1. centrum sporów, 2. negatyw, 3. policja, 4. program ochrony kupujących.
życzę pomyślności

Offline

 

#44 2009-01-29 14:41:23

jolkach2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Pani Lauro - jeżeli 5 grudnia (data mojego przelewu do Panzerprojecta!!!) zalicza się do pierwszych dni grudnia, to należę do tych osób, które otrzymały zwrot pieniędzy. Za to, co pisał Panzerproject do Pani i do innych osób o wysyłce itp. ja nie odpowiadam. Nie wiem zatem, dlaczego tak pisał i po co. Uważam, że Pani wątpliwości są uzasadnione. Nie wiem również, jakie relacje miał Sprzedający ze swoim pomagierem, oraz czy te jego wyjaśnienia o kradzieży są prawdziwe czy nie. Ponieważ nie dochodziłam tego na drodze prawnej, to mogę tylko mu wierzyć lub nie. Tak samo Pani, póki co.


Mój nick "jolkach2" jest identyczny jak na allegro - proszę sprawdzić. Wystawiłam też Panzerprojectowi przed momentem komentarze za moje transakcje z nim - 2 pozytywne i 1 neutralny. I nie zamierzam się przed Wami tłumaczyć, dlaczego nie są one negatywne.

W jednym z moich poprzednich postów oraz w postach innych forumowiczów macie dokładnie opisane, jak to zrobić, jakie dokumenty zgromadzić itd. Zatem??? No? Jeszcze jesteście przed komputerem??? Już powinniście być w drodze! Sama Pani napisała, że policjant z rzeszowskiego komisariatu poinformował Panią, że wielu dzwoniło w tej sprawie, a nikt jeszcze nie złożył zawiadomienia. Bądźcie zatem pierwsi!


Mimo to pozdrawiam
Monika

Offline

 

#45 2009-01-29 16:04:07

qbikos

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam,


Nawiązując do rzeczonej chronologii zwracania pieniędzy, o której w liście do innego użytkownika, wspomniał panzer... - to też by się nie do końca zgadzało, bo Pani wpłaciła później i już ma a ja wcześniej i jeszcze nie...
Nie został wylosowany mój szczęśliwy numerek?? No jakoś fakty są przeciwko panu Boczkowskiemu i coraz trudniej znaleźć jakiś argument, który zrehabilitowałby w najmniejszym stopniu tę postać.


Na policję wybieram się po zakończeniu pracy. Jestem już przygotowana. Zrobiłam sobie printscreena z wygranych aukcji i wydrukowałam potwierdzenie zrealizowanego na rzecz panzerprojecta przelewu.



Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia
L.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plKąty Rybackie pokoje generalny wykonawca Osrodek leczenia alkoholizmu