Oszut allegro - panzerproject


#1 2009-01-20 22:55:16

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 8
Punktów :   

Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam

Jako ze pierwszy raz zdazylo mi sie zostac okradzionym przez oszusta na allegro, stworzylem to forum dla wsyzstkich ktorzy sa w podobnej sytuacji.

Nie bardzo wiem jakie podjac kroki, ale rozsadne chyba bedzie zrobienie listy "ofiar" i przekazanie jej poprzez uprzejmego uzytkownika z Rzeszowa do tamtejszej Komendy Policji.

Zakaldam ten watek, zobaczymy jak sie sprawa rozwinie, a moze ktos juz podjal jakies dzialania ?
Ja niestety mieszkam 300 km od miejsca zamieszkania panzerproject'a i jedyne dzialanie jakie mi przyszlo do glowy to to forum.

Pozdrawiam

wiktor_pruszkow

Offline

 

#2 2009-01-21 01:26:02

bibru

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam.
Niestety ale też należę do poszkodowanych przez osobę o pseudonimie Panzerproject.
Nigdy mi się nie zdarzyło być oszukanym przez użytkownika Allegro, i to sprzedawca z kilkunasto tysięcznym kontem pozytywów.
pozdrawiam

bibru

Offline

 

#3 2009-01-21 05:27:45

PUH KACMAR

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam,
Również nalezę do grona osób które zapłaciły i nie otrzymały wygranych przedmiotów. Narazie czekam, bo moze faktycznie człowiek ma problem jak napisał w mailu -

panzerproject@op.pl napisał(a):

Szanowni Państwo

Piszę w sprawie towaru jaki zakupili Państwo na mojej aukcji. Rozumiem Państwa rozczarowanie jak i złość bo pewnie też bym czuł podobnie. Zapewniam jednak że nie jestem złodziejem ani oszustem i nie zostawiam Państwa bez odpowiedzi. Zostałem jednak okradziony przez pracownika, który pomagał mi w wysyłaniu do klientów towaru. Zostały mi skradzione wszystkie Państwa pieniądze, które miałem już na koncie i dlatego towar jeszcze nie został wysłany lub zwrócone pieniądze. O fakcie tym powiadomiłem już organy ścigania i sprawę prowadzi trzeci komisariat policji w Rzeszowie. W chwili obecnej wszelkimi sposobami staram się zbierać pieniądze, żeby je zwrócić wszystkim poszkodowanym. Jednak takich osób jest dużo i wiąże się to z czasem. Nie jestem w stanie określić w jakim terminie będę mógł Państwu wyrównać te straty jednak dążę do tego aby trwało to jak najkrócej. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość jak i o cierpliwość.

Nie jestem również w stanie odpowiedzieć na wszystkie maile w jednym czasie, ponieważ jest ich ogromna ilość co również wiąże się z czasem.

Jeszcze raz Państwa gorąco przepraszam i robie co mogę żeby to naprawić.


Moze jest ktos z Rzeszowa i sprawdziłby czy tam na III Komisariacie Policji prowadzone jest takie postępowanie.

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2009-01-21 12:51:30

kotu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Dzień dobry.
Kupiłam towar i przelalam pieniądze 12 stycznia br. I nieszczesliwie dla mnie tego samego dnia posypaly sie negatywne opinie dla Panzerprojekta, blokujac jego aukcje. Nie otrzymalam maila jak PUH KACMAR, ale zalozylam, ze sprzedawcy moglo sie cos stac (bo faktycznie liczba sprzedanych rzeczy nie jest mala). Sprawdzilam jednak, czy firma Projekt X isnieje. Tak, ale pod innym adresem: ul. Nowosądecka 20/10, 35-505 Rzeszów.
Dałam sprzedawcy czas do 23 stycznia, by wysłał do mnie towar lub pieniądze. Potem wybieram się na policję i skorzystam z programu ochrony kupujących w Allegro.

Pozdrawiam,
PalaszekA

Offline

 

#5 2009-01-21 16:25:21

waldad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam,

Ja niestety przelałem pieniądze 9 grudnia i do tej pory otrzymałem 9 dni temu jedynie taki mail:

Szanowni Państwo,

W związku z trudną sytuacją rodzinną, a co za tym idzie ciężką sytuacją firmy, pragniemy Państwa przeprosić za brak odpowiedzi z naszej strony na maile i telefony.

Pragniemy jednocześnie uspokoić Państwa obawy i zobowiązujemy się, że zostaną Państwu zwrócone poniesione koszty lub wysłany towar - zgodnie z Państwa życzeniem.

Chcemy uregulować wszystko jak najszybciej, jednak prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ będziemy to robić w kolejności składanych zamówień.

O zaistniałej sytuacji został również powiadomiony serwis Allegro.

W ramach usprawnienia regulacji wszystkich zaległości prosimy w tytule maila wpisywać "WYSYŁKA TOWARU" lub "ZWROT PIENIĘDZY". Jeśli wybiorą Państwo opcję "ZWROT PIENIĘDZY" prosimy w mailu podać dane do przelewu.

Jeszcze raz szczerze Państwa przepraszamy za zaistniałą sytuację.


                                                                                               Z poważaniem

                                                                                               Panzerproject


także widać maile uzasadniające sytuację są różne...

aha, na naszej klasie można było namierzyć tego sprzedawcę (Krzysztof Boczkowski) - ale teraz zniknął...

pozdrawiam,
waldad

Offline

 

#6 2009-01-21 18:37:06

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Skorzystanie z Programu Ochrony Kupującego to chyba jedyna sluszna droga.

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0 … php?page=1

Aczkolwiek gdyby znalezc kogos z Rzeszowa....

Offline

 

#7 2009-01-21 19:41:17

jolkach2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Cześć,

Niestety również należę do grona osób, które miały wątpliwą przyjemność wziąć udział w aukcjach Panzerprojekta. Ja zapłaciłam mu 5 grudnia i do tej pory nie mam nic - ani towaru, ani pieniędzy.

Po kilku dniach bezskutecznego dzwonienia i wysyłania maili otrzymałam w koću taką samą w treści odpowiedź, jak kolega Waldad.

Póki co, skoro facet dał jakikolwiek znak życia, czekam na zakupiony towar, ale nie wiem szczerze mówiąc, czy robię dobrze, bo facet może być w tej sytuacji kompletnie niewypłacalny. Jeśli pójdę na policję, to zapewne będzie to tylko podkładka do wystąpienia do Allegro o odszkodowanie w ramach POK-u. Tak czy tak, zapowiada się długie oczekiwanie.

W adresie firmy nie musi żadnej zagadki, bo siedziba może mieć inny adres, niż faktyczny lokal czy magazyn.

Rzeczywiście dobrze byłoby mieć kogoś w Rzeszowie, już o tym myślałam, ale jeszcze nie znalazłam jakiegoś znajomego itp.

Pozdrawiam
Monika

Offline

 

#8 2009-01-21 20:36:25

lukisonik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam,
moja historia jest identyczna jak opisane więc nie będę  powtarzał, dodam tylko, że pierwszy raz zostałem oszukany na Allegro, a kupuję i sprzedaję od kilku lat.
Nie dostałem do dnia dzisiejszego żadnej wiadomości od panzerproject, zacytowane przez forumowiczów informacje budzą jednak jakąś tam nadzieję na odzyskanie pieniędzy.
Pozdrawiam

Offline

 

#9 2009-01-21 21:21:55

PUH KACMAR

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Nie miałem czasu dzisaj zadzwonic na III Komisariat Policji w Rzeszowie gdzie podobno sprawa jest zgłoszona przez allegrowicza "Panzerproject"
adres komisariatu poniżej:
Komisariat III Policji w Rzeszowie
ul. Plac Dworcowy 3
35-201   Rzeszów
(017) 858- 3600


Adres tego allegrowicza otrzymany z allegro to
KRZYSZTOF BOCZKOWSKI
PROJEKT X
KO.............................    /pełnej nazwy ulicy i nr domu celowo nie wpisałem - ochrona danych osobowych/
35-073 RZESZÓW

Pozdrawiam

Offline

 

#10 2009-01-21 21:25:25

pati_m

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witajcie,
ja też miałam "przygodę" z Panzerproject - filmy kupiłam pod koniec listopada i aż do końca grudnia nic, mimo moich wielokrotnych maili i prób kontaktu telefonicznego. Na początku stycznia stwierdziłam, że mam dość i złożyłam na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ( w moim rodzinnym mieście, nie jechałam w tym celu do Rzeszowa ). Nie wiem, może to przypadek, ale zgłoszenie miało miejsce w piątek, a w niedzielę dostałam wreszcie maila od Panzerproject (tego, który cytowaliście). Odpisałam na niego, że wszystko rozumiem, ale sprawa już została zgłoszona policji - i wyobraźcie sobie, że we wtorek miałam już na koncie zwrot pieniędzy! Wg mnie zatem zgłaszanie sprawy policji działa - i może warto to zrobić.
Pozdrawiam,
pati_m

Offline

 

#11 2009-01-21 21:34:36

PUH KACMAR

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Napewno jest to sposób na odzyskanie pieniędzy albo z ochrony kupujacych albo on sam się opamięta i zwróci, zapewne pare osób zrezygnuje z dochodzenia roszczenia przy małych środkach pienięznych. Osobiscie nie mam zamiaru tracić ani grosza. Mam coraz gorsze przeczucia, że jednak zostałem nciągniety na kase. Dziwi mnie jednak fakt, że z takim dorobkiem punktowym, ze znaczkiem super sprzedawca, można taki numer wykręcić - jaką weryfikacje prowadzi allegro przydzielając znaczki super sprzedawcy, cos w tym serwisie nie zadziałało.

Offline

 

#12 2009-01-21 21:49:27

pati_m

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Pewnie wchodzę już w jakąś teorię spiskową, ale może kupił to konto od pierwotnego, uczciwego właściciela i spokojnie mógł sobie pozwolić na przekręt? Albo może rzeczywiście ma problem z pracownikiem - sama już nie wiem. Chociaż - jeśli to prawda - to dlaczego nie odzywał się aż od listopada, dopiero w styczniu, i pozwolił, żeby przez cały grudzień ludzie kupowali coś, czego nie może wysłać??? Może jednak by się udało uzyskać jakąś informację z tego komisariatu w Rzeszowie, czy rzeczywiście jest prowadzona taka sprawa? Chociaż nie wiem, czy udzielą takich informacji...

Offline

 

#13 2009-01-22 11:25:19

jolkach2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-21
Posty: 10
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Słuchajcie, do całego problemu kompletnie nie potrafi podejść serwis Allegro. A to dlatego, że właściciele tego serwisu mają w oczach tylko jedno: KASĘ!!! Na początku stycznia, oprócz założenia sporu na allegro z Panzerprojectem, napisałam do allegro maila, w którym dokładnie opisałam całą sytuację, tzn. brak towaru, brak zwrotu kasy, brak możliwości jakiegokolwiek kontaktu, cała masa negatywnych komentarzy w przeciągu miesiąca i poprosiłam allegro, żeby zawiesili mu natychmiast konto, aby facet nie miał już na głowie kolejnych kontrahentów, tylko by mógł na spokojnie zająć się poważnymi zaległościami, w tym i moimi aukcjami. I wiecie, co mi odpisał jakiś bubek z allegro? Otóż to, że mój spór z kontahentem nie został jeszcze zakończony, więc mam dalej próbować się z nim skontaktować (sic!!!). To są debile posługujący się jakimiś gotowcami, nie patrzący w ogóle na konkretne przypadki. Konto Panzerprojecta w końcu zawiesili, ale założę się o tę samą sumę, jaką mogę stracić w tych aukcjach, że nastąpiło to dopiero wtedy, gdy gość nie opłacił allegro rachunków wynikających z kosztów wystawienia aukcji i uzyskanej prowizji od już zakończonych. Zatem jak Allegro zabolało, to można interweniować, ale jak my tracimy kasę, czas i nerwy, to oni to mają w głebokiej d****!

Offline

 

#14 2009-01-22 12:33:41

donpedroo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Witam
Wiadomość do wszystkich poszkodowanych jak i użytkownika KOTU, Projekt X od dwóch lat nie mieści się na ul.nowosądeckiej ,  tylko na ul .Kolejowej, Panorama firm została już o tym faktcie poinformowana i usunie mój adres , aktualne dane posiada allegro jak w wątku wyżej jest napisane, ja jestem właścicielem tego mieszkania i nie mam nic wspólnego z zaistniałą sytuacją
Pozdrawiam

Offline

 

#15 2009-01-22 14:15:22

BRAMIN4

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 5
Punktów :   

Re: Lista uzytkownikow oszukanych, pomysly...

Dzień dobry!
Zwróćcie tylko uwagę na te "pozytywy" dla panzera.Są tak fałszywe,lakoniczne a wręcz identyczne.Gołym okiem widać,że są to podstawieni frajerzy.Jest to prostackie oszustwo zamierzone na gigantyczną skalę!Tytuł "supersprzedawcy" uzyskał dzięki fikcyjnym transakcjom.Przecież tego nie można sprawdzić.Od czasu do czasu,coś tam komuś wysłał,a reszta to fałszywki.Allegro ma to w d...e! Władza zawsze wspiera oszustów jeżeli coś z tego ma.
W tym przypadku, władzą jest Allegro.
Pozdrawiam...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plPodnośniki koszowe Wrocław